مي‌ترسم امام زمان(عج) بيايند و ما خواب باشيم
93 بازدید
موضوع: فقه و اصول
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : ایسنا
تعداد شرکت کننده : 0

‌حجت‌الاسلام والمسلمين مرتضي آقاتهراني شب گذشته در مراسم جشني که در محل مهديه امام حسن مجتبي(ع) برگزار شد، با تبريک اعياد شعبانيه گفت: گاهي از اوقات ما متوجه اين نکته نيستيم، افرادي که انسانهاي کاملي هستند گذشته از لطف خداي متعال به آن‌ها خودشان نيز در جهت رسيدن به مقصد تلاش بسياري کرده‌اند.

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از ایسنا، نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: مي‌ترسم که امام زمان بيايند و ما خواب باشيم، لذا ما بايد نسبت به آنچه که به آن علم داريم ايمان داشته باشيم و قرآن و اهل بيت(ع) گمشده ما باشند تا در پي يافتن آنها، به مقصد برسيم.

‌حجت‌الاسلام والمسلمين مرتضي آقاتهراني شب گذشته در مراسم جشني که در محل مهديه امام حسن مجتبي(ع) برگزار شد، با تبريک اعياد شعبانيه گفت: گاهي از اوقات ما متوجه اين نکته نيستيم، افرادي که انسانهاي کاملي هستند گذشته از لطف خداي متعال به آن‌ها خودشان نيز در جهت رسيدن به مقصد تلاش بسياري کرده‌اند.

وي با بيان اينکه اگر انسان خود را رها کند به جايي نمي‌رسد و بايد براي رسيدن به مقصد تلاش و استقامت کند، اظهار کرد: امام سجاد(ع) در معرفي عموي خود حضرت اباالفضل العباس(ع) مي‌گويند که "ايشان بسيار اهل بصيرت و داراي بصيرتي پرنفوذ بودند."

عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس، اظهار کرد: بسياري از ما اهل بصيرت نيستيم و يکي از دلايل آن توجه نکردن و اهميت ندادن ما به مطالب مهمي است که راهگشاي ما هستند.

آقاتهراني ادامه داد: اينکه در بسياري از موارد ما از قرآن بهره نمي‌بريم براي اين است که قرآن گم شده ما نيست و ما متقي نيستيم، زيرا قرآن گفته است که افراد متقي را هدايت مي‌کند.

وي گفت: متقين کساني هستند که مراقبند تا از طريق اعضايي همانند چشم، گوش، دهان، زبان، دست، پا و شکم و مسايل جنسي به گناه نيفتند.

عضو مجمع نمايندگان روحاني مجلس با بيان اينکه در قرآن گفته شده است که ما چگونه بايد در برابر گناه خود را مواظبت کنيم افزود: قرآن نسخه درمان ما است.

تهراني گفت: ما بايد در محافل و مجالس مذهبي که برگزار مي‌شود، بدنبال يافتن امام حسين(ع) باشيم و بدانيم که اگر بدنبال درمان خود نباشيم و جواب مسائلمان را پيدا نکنيم به مقصد نخواهيم رسيد.

وي اظهار کرد: اراده انسان در ساخته شدن آدمي نقش بسزايي دارد و بايد در مسير منحني‌ها آن‌ها را يکي يکي پيمود و دروغ نگفت و مال حرام نخورد تا به مقصد رسيد.

عضو فراکسيون انقلاب اسلامي گفت: انسان وقتي در مسير حرکت به سمت خدايي شدن در برابر سختي‌ها ايستاد و مقاومت کرد نتيجه اين مقاومت‌ها را مشاهده خواهد کرد.

تهراني با بيان اينکه انسان بايد در پيمودن مسير تعالي نسبت به آنچه که به آن علم دارد، ايمان و باور داشته باشد، گفت: حضرت امام سجاد(ع) مي‌فرمايند "حضرت اباالفضل(ع) داراي ايماني بسيار محکم و نفوذناپذير بود."

وي گفت: براي رسيدن به "ايمان" و باور بايد به اوامر الهي عمل کرد. اينکه مي‌بينيم حضرت اباالفضل العباس(ع) اعتنايي به امان نامه‌هايي که در کربلا به ايشان مي‌دادند، نمي‌کنند براي اين است که ايشان ايمان و باور محکمي داشتند و ما بايد خدا را شکر کنيم که جاي ايشان نبوديم، زيرا در غير اين صورت کار را خراب مي‌کرديم.

رييس مجمع نمايندگان تهران با بيان اينکه راه رسيدن به مقصد ترک گناهان است، اظهار کرد: ما بايد نيتمان درست باشد و بيش از همه بايد مراقب خودمان باشيم و کساني هم که مي‌گويند نمي‌شود سخن نابجايي مي‌گويند.

اين نماينده مجلس گفت: ما هيئتي‌ها خيلي چيزها مي‌دانيم ولي بايد به ذره‌اي از آن‌ها نيز عمل کنيم و بدانيم که اگر رفتار الهي ما را نزديکانمان ببينند، آن‌ها نيز از ما تاثير خواهند گرفت.

تهراني اظهار کرد: خدا به راحتي به افراد راه نشان نمي‌دهد، بلکه افرادي که ايستادگي و مقاومت کنند شامل اين هدايت مي‌شوند.

وي با بيان اينکه ما بايد ببينيم که آيا همين کسي که نشان مي‌دهيم هستيم، گفت: امام حسين(ع) در کربلا به بالاي سر همه شهدا نيامد، لذا حضرت ابالفضل العباس(ع) جزو معدود افرداي بود که شامل اين افتخار شد.

اين عضو فراکسيون روحانيون مجلس ادامه داد: زمانيکه حضرت اباالفضل(ع) به شهادت رسيدند امام حسين(ع) گفتند "کمر من شکست" حال بايد ديد که آيا پشت امام عصر(عج) به ما محکم و گرم است و يا کمر ولي فقيه به وجود ما محکم است؟ ديگر چه رسد به امام عصر(عج)، چراکه همه اينها تقصير خودمان است.

اين نماينده مردم تهران در مجلس گفت: در بسياري از موارد راه به ما نشان داده مي‌شود ولي ما آن را نمي‌يابيم.

تهراني اظهار کرد: بايد ديد که آيا در حال حاضر که هنوز نداي "هل من ناصر" امام حسين(ع) وجود دارد، آيا جوانان تهراني اين ندا را جواب مي‌دهند؟ البته ‌ان‌شاء‌الله که جواب مي‌دهند.

تهراني با انتقاد از وضعيت فرهنگي تهران اظهار کرد: مي‌ترسم که آقا امام زمان(عج) بيايند و ما تهراني‌ها خواب باشيم و عده‌اي از اروپا و آمريکا امام(عج) را ياري کنند.

اين عضو فراکسيون روحانيون مجلس گفت: بايد تصور کنيم که اگر فريادي بلند شود و حضرت صاحب الزمان بيايند ما چه کار ‌خواهيم کرد؟

وي در شب ميلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع) اظهار کرد: آن حضرت مطيع خدا، رسول و اميرالمومنين علي(ع) بود.