ارتباط كم با حوزه علميه يكي از اشكالات معاونت پرورشي است
96 بازدید
موضوع: سایر
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری فارس
تعداد شرکت کننده : 0

 

حجت‌الاسلام آقاتهراني در گفت‌وگو با فارس:
ارتباط كم با حوزه علميه يكي از اشكالات معاونت پرورشي است

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس گفت: ارتباط اندك با حوزه‌هاي علميه يكي از اشكالات معاونت پرورشي وزارت آموزش و پرورش است و در بروز در وضعيت فعلي بي‌اثر نيست.

ارتباط كم با حوزه علميه يكي از اشكالات معاونت پرورشي است

حجت‌الاسلام والمسلمين مرتضي آقاتهراني در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، درباره ارزيابي خود از ميزان موفقيت "معاونت پرورشي" وزارت آموزش و پرورش با گذشت 4 سال از احياي مجدد آن، اظهار داشت: معاونت پرورشي نياز به كار جدي دارد چراكه اين كار جنبه "تربيتي" داشته و بسيار با عظمت است.

وي افزود: تربيت با "تعليم" تفاوت دارد زيرا در تعليم، معلم كتابي را مي‌خواند و به دانش‌آموز درس مي‌دهد كه كار چندان سختي نيست اما در تربيت ابتدا بايد مربي تربيت يافته باشد تا بتواند اين كار را كه چارچوب پيچيده‌اي دارد، به درستي انجام دهد.

حجت‌الاسلام آقاتهراني با اشاره به بزرگترين "گره" معاونت پرورشي در حال حاضر گفت: در حوزه‌هاي علميه كارهاي تربيتي به خوبي انجام مي‌شود و شايد مناسب باشد كه آموزش و پرورش از حوزه‌هاي علميه براي كارهاي تربيتي بيشتر استفاده كند.

* در "تربيت"، نمي‌توان از شرق و غرب استفاده كرد

وي با اشاره به سختي و پيچيدگي‌هاي كارهاي پرورشي و تربيتي تصريح كرد: در مقوله تربيت نمي‌توان از غرب يا شرق استفاده كرد زيرا هدف، تربيت اسلامي است كه يك مقوله نوين است و براي ثمربخشي آن نيز كار چنداني نشده است، اما براي خراب كردن آن بسيار كار شده و خواهد شد.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با تأكيد بر اينكه "بايد پاي كار پرورشي به خوبي ايستاد"، اظهار داشت: نبايد اين كار رها شود يا شرايط به گونه‌اي پيش رود كه احساس كنيم با آمدن يا رفتن يك معاون نمي‌توان كار كرد.

وي ارتباط كم با حوزه‌هاي علميه را يكي از اشكالات فعلي معاونت پرورشي خواند و افزود: اين اشكال در بروز وضعيت فعلي بي اثر نيست چرا كه وادي تربيت، يك وادي خاص است و اشخاص ويژه‌اي را مي‌طلبد.

حجت‌الاسلام آقاتهراني در پايان خاطرنشان كرد: ابتدا بايد اين حقيقت را بپذيريم كه كار پرورشي، كار سخت و پيچيده‌اي است، سپس درباره شيوه‌هاي آن صحبت كنيم.
انتهاي پيام/گ