ولایت فقیه شاخص اسلامیت نظام است
99 بازدید
موضوع: سایر
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

حجت الاسلام آقاتهراني نماينده مردم تهران در مجلس هشتم

حجت الاسلام آقا تهرانی:
ولایت فقیه شاخص اسلامیت نظام است

خبرگزاری رسا ـ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ولایت فقیه شاخص اسلامیت نظام است و اگر می خواهیم بدانیم افراد چه میزان اهل اسلام هستند سنجش آن ولایت فقیه است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی، شامگاه چهارشنبه در سلسله نشستهای بصیرت در مسجد اهل بیت(ع) قم گفت: اگر مسلمانان در صدر اسلام ولایت را لگد کوب نکرده بودند امروز با یک اشاره دنیا در دست ولایت فقیه بود.

وی ابرازداشت: اگر امروز در مصر و عراق و افغانستان و کشورهای اسلامی افرادی مانند سیدحسن نصرالله وجود داشتند و ولایت حاکم بود چه اتفاقی می افتاد.

حجت الاسلام آقاتهرانی با بیان اینکه همه ما مدیون اهل بیت(ع) و مدیون اندیشه ولایت فقیه امام(ره) هستیم اضافه کرد: امام خمینی(ره) دهم بهمن ماه 57 به ایران وارد شدند و انقلاب طی ده روز به ثمر نشست اما قیام مردم مصر وارد روز شانزدهم شده است که این تفاوت بیانگر نقش ولایت فقیه است.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: خداوند در دوران غیبت مردم را به خود واگذار نکرده است و مگر ممکن است که این همه مسلمان در جهان در دوران غیبت بدون تکلیف باشند.

وی افزود: ای کاش ما ولایت را به دنیا معرفی و ابلاغ کرده بودیم و الان هم همه وظیفه دارند تا آنجا که در توان دارند در این زمینه اقدام کنند.

حجت الاسلام آقاتهرانی با تاکید بر اینکه باید قدردان نعمت ولایت فقیه باشیم اظهارداشت: قدردانی این است که در برابر فرامین ولایت فقیه مطیع باشیم.

وی با بیان اینکه دنیا عجیب به سمت بیداری در حال حرکت است ادامه داد: این بیداری سرعت زیادی به خود گرفته گویی که دشمن تلاش کند که نامی از ولایت فقیه در دنیا نباشد.

حجت الاسلام آقاتهرانی اضافه کرد: یکی از رهبران اخوان المسلمین بعد از سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی از ایشان قدردانی کرد و جالب این است که در سخنانش از رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان«امام خامنه ای» نام می برد.

وی افزود: دنیا امروز دارد وضعیت کشور و نعمت ولایت را درک می کند منتهی خود ما باید مراقب باشیم که مرتکب اشتباه نشویم و دست از ولابت برنداریم.

نماینده مجلس شواری اسلامی ابرازداشت: یک اشتباه کوچک از ما می تواند موج و ارتعاش زیادی در دنیا ایجاد کند به همین دلیل ما باید هیچکس را جز مقام ولایت برنتابیم.

وی حزب زدگی و تعلق به دنیا را موجب گرفتار شدن انسان دانست و تاکیدکرد: نمی گویم به دنبال پول و خانه و ... نباشیم بلکه باید هدف را گم نکنیم و نباید فرمان انسان به دست شهوات و خواسته های پست او باشد.

حجت الاسلام آقاتهرانی ادامه داد: برخیها آنقدر حرمت و جایگاه در جامعه داشتند که ریزش کردند و این برای ما درس است که مراقب باشیم و غفلت نکنیم.

وی افزود: تعلقات دنیا سبب می شود تا دین خدا به بازیچه گرفته شود و استثنا هم ندارد و هر کس گرفتار این تعلقات شود به این وادی خواهد افتاد./925/پ201/ص